שרון מורדוך להגיד הקול

איך בוחרים שיר לאודישן ?

איך בוחרים שיר לאודישן ?

בחירת השיר הנכון היא קריטית כדי להצליח באודישן .

השיר הנכון הוא "השיר הנכון עבורי",

אני לא מאמינה בקיום  שירים שמתאימים לכולם באופן אבסולוטי .

בחר שיר שמדבר אליך

הסיבה החשובה ביותר לבחירת שיר לאודישן היא מידת החיבור שלך לשיר ספציפי – כלומר בחר שיר שאתה מתרגש ממנו, שמעורר בך תגובה רגשית כלשהי שמוכרת לך מהחיים . אם שיר מעורר בך כעס, אהבה, התרגשות, שמחה, צחוק, הזדהות : כנראה שהשיר טוב בשבילך . שירים כאלה הם שירים שמזכירים לך מקרה שנתקלת בו – פרידה מאהוב יקר, אהבה גדולה שעברת, כעס על אב או אם, או כל מקרה אחר שאתה מכיר היטב מחייך , או שירים שהיו חלק מפסקול החיים שלך במקומות שאהבת , שנאת או סבלת בהם (מה לעשות, סבל הוא רגש אנושי מוכר לכולנו וכולנו מכירים אותו היטב …)

בחר שיר שאתה מכיר

העצה הטובה ביותר היא לבחור שיר שאתה מכיר ויודע היטב , כזה ששזור בחייך ותדע לשיר אותו גם אם יעירו אותך באמצע הלילה . אודישן היא סיטואציה מלחיצה העלולה לגרום לנו לשכוח מילים ומנגינה , ככל שנכיר את השיר טוב יותר נפחית את הסיכויים לקבל בלקאאוט ( שכחה רגעית) באמצע המבחן . יש לשער שאתה גם מתחבר טוב יותר לשירים שאתה מכיר , הלא יש סיבה לכך שאתה שר ומכיר אותם .

מוכר או לא ידוע ?

שאלה שעולה הרבה היא האם לבחור שירים פופולאריים ועכשווים או שירים ישנים ולא נודעים ? התשובה מורכבת . כשבוחרים שיר שמוכר היטב לבוחנים יש לקחת בחשבון שבזמן שתשיר את השיר בבחינה,  הביצוע המוכר יתנגן להם באוזן ותערך השוואה בלתי נמענת בינך ובין מבצע השיר המקורי פשוט משום שהם מכירים את השיר . מצד שני שיר לא ידוע בכלל עלול שלא להותיר רושם על הנבחנים כלל . ההצעה הטובה ביותר שלי היא ללכת בעקבות תחושת הבטן שלך – אם אתה מחובר לשיר בלתי ידוע בכל מאודך – לך על זה !

המלצה מיוחדת שלי היא לבחור שיר שהזמר הוא בן המין השני (כלומר אם אתה גבר בחר  שיר של זמרת אישה , ואם את אישה בחרי שיר של גבר ) . הטוויסט הזה הרבה פעמים יוצר משהו חדש לגמרי שתביא איתך לאודישן .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *